Kamieński Dom Kultury ogłasza nabór dla dzieci

Chcesz nauczyć się grać na instrumencie, chcesz śpiewać – Kamieński Dom Kultury zaprasza do swoich pracowni muzycznych.
Uczymy gry na gitarze, pianinie i instrumentach dętych. Chcesz grać w zespole bluesowym lub rockowym?
Zapisy pod numerami telefonów :
instrumenty dęte i wokal – 515 528 450
gitara – 515 528 442
lub osobiście w siedzibie Domu Kultury przy ul. Wolińskiej 9, w godzinach 8:00 – 16:00.

Muzyczne 1 Muzyczne 2

Czytaj więcej

Zapisy na zajęcia ceramiczne

Kochani mali i duzi mieszkańcy naszej małej ojczyzny. Chcemy się pochwalić przed wami naszymi osiągnięciami i jednocześnie zaprosić do przyjemności, jaką jest „lepienie” w glinie. W roku 2018 otworzyła swe podwoje Pracownia Ceramiczna w Kamieńskim Domu Kultury. I tak od połowy roku glinę wyrabiają małe rączki dzieci ale też duże i poważne ręce dorosłych. Kilka efektów tej pracy macie okazję zobaczyć na zdjęciach. Zdolności i wyobraźnia przelewane są na materiał i powstają prace, które po wyschnięciu wędrują do specjalnego pieca, następnie przechodzą proces szkliwienia i znowu hyc do pieca. Frajdy jest co nie miara a pomysły wcale się nie kończą.
To jednak nie wszystko. Aby umożliwić zetknięcie się szerszej grupy z wdzięcznym materiałem, jakim jest glina, wyruszyliśmy w plener. Dzieci i młodzież miały możliwość tworzyć podczas niektórych czwartkowych Pikników Rodzinnych na kamieńskiej Marinie oraz przez całe wakacje na wioskach kadekowskich, do których docierali instruktorzy.
Glina jest materiałem bardzo przyjaznym, daje wiele możliwości, przyjemność tworzenia oraz przynosi wyciszenie. Każdy ma swój własny sukces i glinie nadaje osobisty, niepowtarzalny rys wyobraźni. Mniej liczą się zdolności a bardziej chęć tworzenia.
Zapraszamy wszystkich chętnych do zaczarowanego świata ceramiki. W tym roku utworzymy trzy grupy: dzieci, dorosłych oraz na specjalną prośbę grupę rodziców z dziećmi. Informacje i zapisy w Kamieńskim Domu Kultury.

Kinga Budyś- instruktor

Ceramiczna

Czytaj więcej