W dniu 7 czerwca 2017 roku po przesłuchaniach nagrań zgłoszonych do
XXI Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna, który odbędzie się w dniach
29 – 30 lipca 2017r. zakwalifikowanych zostało 25 zespołów oraz 7 solistów :
Anna Dorosińska – solistka z Goleniowa
Zespół Górali Czadeckich „WICHOWIANKI” – zespół śpiewaczy z Wichowa
„ŁAZOWIANKI” – zespół śpiewaczy z Łaz
„WESOŁA GROMADA” – zespół śpiewaczy z Mirostowic Górnych
„DRZEWICZANIE” – zespół śpiewaczy z towarzyszeniem kapeli z Kostrzyna nad Odrą
„MAŁA TĘCZA” z Olbrachtowa
Krystyna Starosta – solistka z Olbrachtowa
Wojciech Bujak – solista z Olbrachtowa
„ŚPIEWAJ MI” – zespół śpiewaczy z towarzyszeniem kapeli z Bogdańca
„KARGOWIACY” – zespół śpiewaczy z Kargowej
Anna Szambelan – solistka z Kłodawy
„LIPKA” – zespół śpiewaczy z towarzyszeniem kapeli z Kobylanki
„SŁONECZKO” – zespół śpiewaczy z Malechowa
Wanda Konecka – solistka z Niemicy
„KOSY” – zespół śpiewaczy z towarzyszeniem kapeli ze Zdroiska
Beata Jas – solistka ze Zdroiska
„JARZĘBINA” – zespół śpiewaczy z Hanek
„STEPNICZANIE” -zespół śpiewaczy z towarzyszeniem instrumentów ludowych ze Stepnicy
„POD KASZTANAMI” z Kapelą „Wujka Felka” – zespół śpiewaczy z towarzyszeniem kapeli z
Templewa
„CANTO” – zespół śpiewaczy z Kamienia Wielkiego
„STAWNIANKI” – zespół śpiewaczy z instrumentem akustycznym ze Stawna
„POPOWIANIE” – zespół śpiewaczy z Będzina
Ryszard Jan Zagórski – solista z Nowogardu
„KARKONOSZE” – zespół śpiewaczy z towarzyszeniem kapeli z Gruszkowa
„CANTORES” – zespół śpiewaczy z Witnicy
„RELAX” – amatorski zespół śpiewaczy z instrumentem elektronicznym z Kamienia Pomorskiego
„POD WIATRAKIEM” – zespół śpiewaczy z Leśniowa Wielkiego
„REZONANS” – zespół dziecięcy wokalno – instrumentalny z Nietkowa
„MELODIA” – zespół śpiewaczy z instrumentem akustycznym z Płot
„GAMA” – zespół śpiewaczy z instrumentem klawiszowym z Leśniowa Małego
„BIADULE” – zespół śpiewaczy z Rymania
„DOBROWIANKI” – zespół śpiewaczy z Dobrowa
Wszystkim zakwalifikowanym gratulujemy .