Otwarta Pracownia Plastyczna

pracownia plastyczna

Prowadzący
Telefon Kontaktowy
Koszt

Zajęcia odbywające się w ramach działalności Otwartej Pracowni Plastycznej obejmują szeroki
zakres sztuki:

  • Rysunek,
  • Malarstwo,
  • Rzeźba w glinie.

Do pracowni uczęszcza młodzież nastoletnia oraz dzieci od lat 7. Zajęcia odbywają się w grupach: część osób rysuje, część rzeźbi i maluje. Pracownia jest wyposażona w sztalugi, farby, ołówki, kredki, glinę rzeźbiarską. Pracownia została stworzona już prawie dekadę temu przez dyrektora Kamieńskiego Domu Kultury Stanisława Motykę i płynnie weszła podczas tworzenia domu kultury w jego strukturę – można powiedzieć, że to właśnie ta pracownia zapoczątkowała tworzenie KDK.

W ramach działalności pracowni powstaje wiele ciekawych prac malarskich, rysunkowych i rzeźbiarskich. Organizowane są również plenery plastyczne wraz z partnerami ze szkół plastycznych – Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie (teraz Akademii Sztuki), Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Liceum Plastycznego w Jarosławiu.

Podczas sezonu letniego w trakcie odbywania się pleneru malarskiego, organizowanego przez pracownię, młodzi ludzie są zauważalni na terenie całego miasta i jego okolic, budząc szerokie zainteresowanie mieszkańców i turystów.