Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej

W związku z rezygnacją z uczestnictwa w XXII Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna w Kamieniu Pomorskim zespołu „Złoty Wiek” z Drezdenka komisja zakwalifikowała zespół „Melodia” z Płot.

Informujemy, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnił na czas trwania festiwalu noclegi na Hali Widowiskowo – Sportowej dla członków zespołów. Cena za jedną noc wynosi 12,00 zł od osoby. Uczestnicy muszą posiadać własny materac i śpiwór.

Kamieński Dom Kultury

Czytaj więcej

Zespoły zakwalifikowane na XXII Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej

Członkowie Komisji Artystycznej Kazimierz Miler i Donat Linkowski zakwalifikowali do XXII Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna w Kamieniu Pomorskim następujące podmioty wykonawcze.

Zespoły śpiewacze a’capella:

1- „Wesoła Gromada” – Mirostowice Górne

2 – „Tarnowianki” – Tarnów

Zespoły śpiewacze z instrumentem akustycznym i z towarzyszeniem kapel:

1. „Dąbrowszczanki” – Dąbrówka Wlkp.

2. „Stawnianki” – Stawno

3. „Waliszowianie” – Nowy Waliszów

4. „Złoty Kłos” – Marszów

5. „Swojacy” – Sitno

6. „Dąbrówka” – Dębogard

7. „Perły Sumsiodki” – Siedlec

8. „Duet Ewa i Wanda” – Koszalin

9. „Popowianie” – Popowo

10. „Pod Kasztanem” – Templewo

11. „Jarzębina” – Kozielice

12. „Słoneczko” – Niemica

13. „Stepniczanie” – Stepnica

Zespoły dziecięce:

1. „Rezonans” – Nietków

Kapele instrumentalno – śpiewacze;

1. „Kapela Tadka” – Kostrzyn nad Odrą

2. „Swaty” – Będzino

Soliści.

1. Waleria Szkwarek – Nowy Waliszów

2. Anna Dorosińska – Goleniów

3. Ryszard Zagórski – Nowogard

Zespoły śpiewacze z instrumentem elektronicznym:

1. „Złoty wiek” – Drezdenko

2. „Cantores” – Witnica

3. „Kargowiacy” – Kargowa

4. „Kęszyczanki” – Kęszyca Leśna

5. „Karolinki” – Grabik

6. „Jutrzenka” – Olbrachtów

7. „Relax” – Kamień Pomorski

8. „Canto” – Kamień Wielki

Komisja Artystyczna będzie oceniała zespoły i solistów za tworzenie atmosfery festiwalowej poprzez noszenie stroju ludowego, spontaniczny śpiew, muzykowanie i taniec, także w innych miejscach miasta poza estradą konkursową.

Kazimierz Miler

Donat Linkowski (tel. 601 34 94 99)

Czytaj więcej